Özel ve Teknik Betonlar

Lif Takviyeli Betonlar

Mikro veya makro sentetik lifler ve çelik tel donatılar ile güçlendirilen betonlarımız artan çekme dayanımı, dayanım ve dayanıklılık ile çatlak oluşumunu engelleyen özelliğe sahiptir. Özellikle geniş yüzey alanlarında, tünellerde, endüstriyel zeminlerde, otopark, benzin istasyonu sahası gibi kullanım yerlerine yönelik hazırlanır.

Renkli Betonlar

Mimari ve brüt kullanımlar için geniş bir renk skalası ile hedeflenen renkte elde ürettiğimiz renkli betonlar, görsel ve yapısal kullanıma hizmet eder.

Baskı Betonlar

Baskı tekniği kullanılarak çok farklı tasarım yüzeyleri elde etmeye elverişli beton çözümlerimiz mevcuttur.

Hazır Sıva

Big bag’ler ile şantiyelere ulaştırdığımız ve 3 güne kadar kullanım süresi olan hazır sıvalarımız iş yapımında hızlılık ve kullanım kolaylığı sağlar, yüksek yapışma özelliğine sahiptir.

Şap Betonları

Kaplama öncesi zemin düzeltme işlemleri için çok farklı bileşimlerde ihtiyaca göre hazırlanır. Aşınma ve basınç dayanımı ayrıca ses ve ısı izolasyon avantajı sağlar.

Görünür Agrega Yüzeyli Betonlar

Beton yüzeyine taze halde iken geciktirici uygulanıp yıkamak suretiyle agregaların ve çimento pastası ile birlikte göründüğü oldukça dekoratif yüzeyler elde etmek mümkündür. Farklı boyut ve renkte agregalar ile çeşitlendirdiğimiz uygulamalarımız mevcuttur.

Beyaz Beton

İspanya gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde pek çok örneğini gördüğümüz beyaz brüt beton özel bir bileşim olarak dikkatle hazırlanır. Yüksek dayanım, çok uzun ömürlü kullanım sunar, beyaz ve temiz görüntüsünü koruyabilme özelliğine sahiptir.

Geçirimsiz Beton

Çevresel etkilere, şartnamelere ve amaca uygun farklı kimyasallar ve/veya bileşimlerde geçirimsiz beton tasarımlarımız vardır. Özellikle klor, sülfat gibi aktif kimyasallara maruz yapılarda ve/veya suya maruz yapı elemanlarında, deniz içi betonlamada rahatlıkla ve güvenle kullanılır. Kristalize kimyasallar ile olası kontrolsüz çatlakları tıkayan geçirimsizlik arttırıcı çözümlerimiz son dönemde kullanım kolaylığı açısından da tercih edilmektedir.